Maison Francis Kurkdjian - Aqua Universalis - EdT
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Telefon: +420 702 830 774

Maison Francis Kurkdjian - Aqua Universalis - EdT


3 990 Kč Cena bez DPH: 3 298 Kč

Dostupné možnosti


Voda pro každý účel. Pro všechny a pro všechno. Pro všechny věci v jednom dni. Patří ke všem a ke všemu. Je rozhraním mezi kůží a látkou, mezi zemí a nebem.

Tóny vůně

Bergamot a citrón ze Sicílie, bílý bouquete, lehké a mošusové dřevo.

Flakón

Inspirací pro flakóny Maison Francis Kurkdjian je krystal, který nalezl Fred Rawyler - tvůrce grafického designu domu Francis Kurkdjian - při svých toulkách po antikvariátech.Ten byl desginovaný tak, aby přesně zapadl do cestovního kufříku. Byl úplně okouzlen tím, že by vytvořil flakón, který bezpečně cestuje a zase se vrací, pěkně usazený v jeho cestovním kufříku. Jeho model je unikátní předmět, i když je tak trochu vytvořen pro možná puntíčkářskou osobu. Díky tomu vytvořil flakón, který se se svými facetami podobá krystalu, kde jednotlivé facety na sebe harmonicky navazují a jsou pečlivě naformované v celé ploše flakónu. Požádal skláře, aby úhly, které svírají stěny, byly co nejvíc přirozené a podobné dílu přírody.  Aby podtrhl toho mistrovské dílo, přidal na flakon malý podpis - monogram domu Francis Kurkdjian.

Uzávěr

Maison Francis Kurkdjian chtěl uzávěr vytvarovat z materiálu charakteristického pro Paříž, tak vybrali slitinu zinku. Zinek je živý a zajímavý, odmítá uniformitu. Uzávěry nejsou podobné jeden druhému. Každý je unikátní variací v různém odstínu šedé.

Balení

Maison Francis Kurkdjian chtěl, aby byl flakón podobný šperku, který jeho majitel objeví, když jsou odstraněny všechny obaly. Zatímco je balení často používáno hlavně jako ochrana produktu, zde má balení estetický význam. Zde je navržen ještě jeden obal, který chrání jak flakón, tak krabičku (která je perfektně přizpůsobená dimenzím flakónu). Když otvíráte krabičku, objevíte, že je uvnitř pozlacená teplým odstínem zlaté - uchovává parfém v jeho neposkvrněném vesmíru.