J.F. Schwarzlose Berlin

Berlínský vzduch. Berlínský parfém.

V době, kdy si výrobce pián Johann Friedrich Schwarzlose založil svoji lékárnu, byl Berlín hlavním městem (1856). Není divu, že zde bylo v módě zajímt se o parfémy.

Nedostatek levandulových a růžových polí, které by mohly být hýčkány sluncem tak, jako v jižní Francii, přivedl Berlíňany k novým technologiím. Díky rychlému rozvoji vědy se parfémy staly dostupnými pro každého.

V roce 1829 byla v Lipsku založena firma Spahn & Büttner, kolébka německého parfumerářství. Dodávali na trh vůně, které formovaly základ pro vůně, které později vytvářela rodina Schwarzlose. Jejich největší sláva se odehrávala v prvních dekádách dvacátého století. Byla to doba parfému Rosa Centifolia, parfému, který se stal bestsellerem. Úspěch zaznamenali také s parfémem Hymen (dokonalý jasmín) nebo s mezi muži velmi oblíbeným parfémem Finale.

Na počátku dvacátého století bylo v módě imitovat přirozené vůně květů (dominantními vůněmi z této éry jsou kovalinky, fialky, růže nebo lilie). Jako nová vlna se do popředí se dostávalo umění komponovat vonné fantazie. Parfémy jako "Chyperana" a "Chypre perfume" byly založené nevídaně na několika tónech a obohatily výlohy ve formě flakónů, mýdel, pudrů.  J.F. Schwarzlose byl zkrátka u rozvoje nových směrů v parfumerii.

Nová série od J.F. Schwarzlose Berlin nastavuje zrcadlo modernímu Berlínu. Je koncipovaná pro znalce, požitkáře a individuality, které jsou sebevědomé, kosmopolitní, originální a autentické, mimo hlavní komerční proud.

Jinými slovy jsou tak excentrické, extravagantní a barevné jako současný Berlín. Jejich základ tvoří parfémované oleje ve vysoké koncentraci. Flakóny a celé balení se sjednocují v hodnotném designu.

 

Řadit podle:
Show:
Zobrazit::
 • J.F. Schwarzlose Berlin - Trance - EdP
  Bez daně: 2 851Kč 3 450Kč
  “Trance“ je další revitalizovaný parfém. Je doslova hypnotizující a zároveň omamuje všechny smysly: dojemný a intenzivně dvojznačný. Reflektuje také dvojznačnost Berlína: modernu versus tradici, muže verusu ženu...je to jako transformace z nevinnosti k vině. Smyslný začátek: čistá turecká rů..
 • J.F. Schwarzlose Berlin - Treffpunkt 8 Uhr - EdP
  Bez daně: 2 851Kč 3 450Kč
  "Treffpunkt 8 Uhr" ("Rande v 8 hodin"), druhá reinterpretace klasiky od J.F.Schwarzlose Berlin je ve srovnání s původní verzí bohatší ve svých kontrastech. Je to parfém, který vystihuje tu vzrušující náladu před první schůzkou. Přitažlivost: akord květů manga s čerstvým zázvorem, okouzlují..
 • J.F. Schwarzlose Berlin - Zeitgeist - EdP
  Bez daně: 2 851Kč 3 450Kč
  Žádné jiné místo v Německu neoživuje Ducha času s jeho fascinujícími tvářemi a protimluvy tak, jako Berlín. Kompozce Zeitgeist proměnuje tyto protimluvy do vzrušujícího Eau de Parfum. Oblíbené ingredience jako jsou ambra extreme, peru balm, alga absolute, komplex mošusu nebo leatherwood vytvářejí..