Eight & Bob - Perfume Original - niche parfem
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Telefon: +420 702 830 774

Eight & Bob - Perfume Original - EdP


4 190 Kč Cena bez DPH: 3 463 Kč

Dostupné možnosti


Eight & Bob - Perfume Original je niche perfem - stěžejní dílo, které určilo tuto značku.

Albert Fouquet, syn pařížského aristokrata, patřil začátkem dvacátých let mezi francouzskou elitu a byla považován za znalce parfémů. V jednom z pokojů  rodinného zámku, za pomoci majordoma Philippa, pro sebe vytvářel skvělé kombinace esencí. Při společenských akcích každého překvapoval vybraným parfémem, o který  byl okamžitě ohromný  zájem. Nicméně  Fouquet neustále odmítal nabídky na komerční  výrobu svých parfémů. 


Jedné  noci během letních prázdnin 1937 na Francouzské  riviéře se Albert potkal a spřátelil s jedním americkým studentem, který  v kabrioletu cestoval po Francii. Byl to J.F.Kennedy. Traduje se, že během první  minuty jejich setkání byl JFK uchvácen Albertovým parfémem. Johnův šarm a příjemné  vystupování  přesvědčily Alberta k tomu, aby mu na hotelové  recepci nechal vzorek své  kolínské  se vzkazem: "V tomto flakónu najdeš  pel francouzského glamour stylu, který  chybí  tvé  americké  osobnosti". 
Po návratu z prázdnin obdržel Albert od JFK dopis s poděkováním za krásné  gesto. Také  ho informoval o úspěchu, kterému se těší  jeho parfém mezi americkou smetánkou. V dopise žádal Alberta o osm vzorků  této vůně  a "pokud ti to tvoje produkce dovolí, pošli prosím ještě  jeden pro Boba". Albert se tedy poprvé  v život rozhodl poslat své  vzorky vůní za oceán... 
Jeho perfekcionismus mu však nedovolil poslat pouze parfém. Objednávka od JFK otevřela dveře k doladění  všeho ostatního. 
Albert začal s plněním parfému až tehdy, když Philippe objevil krásné skleněné flakóny v jedné z pařížských lékáren. Nakonec ještě objednal několik ozdobných krabiček dekorovaných vzorem, které měl JFK na tričku při jejich setkání. Třešničkou na dortu byla etiketa, která odkazovala na Johnovu vtipnou žádost: "EIGHT+BOB". 


Albert byl překvapen, když  o několik měsíců  později začaly z Ameriky chodit dopisy se žádostmi o jeho parfém. Odesílatelé  byli režiséři Holywoodu, producenti a herci takových jmen jako Cary Grant a James Stewart. Každý  chtěl kolínskou EIGHT+BOB, kterou objevily díky Johnovu otci, který  měl v kinematografii díky svým investicím četné kontakty. 


...o mnoho let později bylo znovu objeveno složení  parfému EIGHT & BOB. A znovu patří  mezi exkluzivní  kolínské, kterou mají  v oblibě  gentlemani celého světa.

 

Hlava: kardamon, citron, růžový pepř
Srdce: sušené dřevo, labdanum, lístky fialky
Tělo: ambra, santalové dřevo, vetiver