Diptyque

Neměli jsme všichni ve svém životě někdy tento sen? Se svými nejlepšími přáteli jsme svobodní, utekli jsme pracovnímu stresu a máme kolem sebe lidi, které milujeme. Někteří tento sen prožívají: architekt Christiane Gautrot pracující u Yves Couesland jako jevištní scénárista, a zrovna tak malíř Desmond Knox -Leet- Tito dva prostě oznámili rozhodnutí. Chtěli vytlačit z Paříže tištěné produkty z bavlny a dovážené anglické parfémy. Otevřeli si svůj první obchod na bulváru Saint-Germain a uskutečnili svůj plán.

Dům Diptyque začal vytvářet své první vlastní vůně.

Protože se obchod s vůněmi velmi nadějně rozvíjel, věnovali tomuto oddělení více pozornosti a vyráběli vlastní vonné svíčky.  Po šesti letech se objevila první Eau de Toilette pod názvem "L´eau", česky "voda",  s obchodním názvem Diptyque. Parfém byl tak dobře přijat, že brzy prodali svůj obchod s nábytkem a bavlněnými produkty, aby se zcela soustředili na vůně všeho druhu. Sortiment nyní tvořily vonné svíčky, home vůně a parfémy.

Diptyque znamená "dvoudílný", což má naznačit, že všechny parfémy a Eau de Toilettes jsou tvořeny jako unisexprodukty. Jsou tedy určeny jak pro muže tak pro ženy. 

Řadit podle:
Show:
Zobrazit::
 • Diptyque - 34 Boulevard Saint Germain EdT
  Bez daně: 2 620Kč 3 170Kč
  Flakon Eau de Toilette je absolutně jednoduchý a je znakem výsledného luxusu. Průhledný skleněný flakon a na něm uzávěr ze silného černého bakelitu, na kterém je formou pečeti adresa 34 Boulevard Saint Germain. Vypouklé dno sklenice připomíná zakulacený tvar těžítek na dopisy v butiku. Ty dekorují z..
 • Diptyque - Ambre - Scented Candle - vonná svíčka
  Bez daně: 1 033Kč 1 250Kč
  Teplá a elegantní dřevitá vůně vetiveru a pačuli, obohacená o vibrující semínka anýzu, koření, mystické kadidlo, cistus a tonku. Hmotnost: 190g ..
 • Diptyque - Do Son - EdT
  Bez daně: 2 289Kč 2 770Kč
  Hledání vysvobození před tíživým dusnem a palčivým horkem skončilo - pagoda na břehu Ha Long Bay, kde pasáty jemně hladí květiny. Jméno, které zpívá...vlny, které měkce běží k pláži…Do Son v sobě odráží náladu letního večera na pobřeží stejného jména. Do Son je vůně plná kontrastů, vyzařuje jemnost ..
 • Diptyque - Eau de Lierre - EdT
  Bez daně: 2 289Kč 2 770Kč
  Bylinná (brambořík, listy břečťanu, moschus, růžové dřevo) nezaměnitelná, živoucí, voňavá, zelená svěžest. Botanická vůně s živoucím, peprným dopadem na hlubiny růžového dřeva. Hlavní tóny: lístky břečťanu, cyklámen, mošus, růžové dřevo ..
 • Diptyque - Eau des Sens - EdT
  Bez daně: 1 752Kč 2 120Kč
  Eau des Sens je balzám pro všechny smysly. Je to perfektní vůně pro estéty, kteří vnímají a oceňují parfémy se sametově jemnou texturou v teplých a uklidňujících barvách. Dokonce i když nevnímáte parfémy jako textury a barvy, budete milovat povzbuzující vlastnosti této božské vůně.  ..
 • Diptyque - Eau Duelle - EdT
  Bez daně: 2 289Kč 2 770Kč
  Oblíbené balancování mezi mezi kořeněným kadidlem a jemnou vanilkou ve vysoce koncentrované variantě Eau de Parfum. Kořeněné kadidlo a jemná vanilka - hra, kdy se mění stín a světlo. Vůně rozzářená živým znakem hlavy, studeným kořením, se smyslností způsobenou černým kadidlem: hříšné pokušení. Hl..
 • Diptyque - Feuille De Lavande Candle - vonná svíčka
  Bez daně: 1 033Kč 1 250Kč
  Překvapí vás extrakty ze sladce vonících květů v kombinaci se zelenými svěžími listy. Hmotnost: 190g   ..
 • Diptyque - Freesia Candle - vonná svíčka
  Bez daně: 1 033Kč 1 250Kč
  Delikátní, peprná bílá frézie se ve vzduchu vznáší se slunečném jarním ránu. Co víc si přát... Hmotnost: 190g   ..
 • Diptyque - L`Ombre dans L`Eau - EdP
  Bez daně: 2 744Kč 3 320Kč
  "Stín (chládek) na vodě" - nádherná čistá vůně, která již při prvním přivonění připomene poetický obraz překrásné zahrady, která leží na břehu malého rybníka. Esence listů keře černého rybízu a to nejněžnější z bulharských růží, jenom tušení, nechá nás snít. S hlavními akordy zelené, ovoce, aroma..
 • Diptyque - L’Eau de l’Eau - EdC
  Bez daně: 2 000Kč 2 420Kč
  Připomíná čistotu L'Eau, což byla první voňavá voda Diptyque, kterou vyvořil Desmont Knox-Leet. Kořenitá svěžest, která se dotýká smyslů. Začíná světlými tóny jiskřivé kolínské vody, zabalené zelenou mandarinkou, grapefruitem, citronem. Potom se rozvíjí srdce. Nastupuje koření a květiny, hřebíč..
 • Diptyque - L’Eau de Néroli - EdC
  Bez daně: 2 000Kč 2 420Kč
  Óda na slunce, Dolce Vita se siestou ve stínu jihoitalské letní ovocné zahrady. Smyslná vůně s bohatým akcentem citrusového koření a květin. Čerstvě natrhaný bergamot na květinovém základu, verbena a estragon, dráždivý a jasný mezi všemi citrusovými plody. Vůně neroli podnítí střední tóny květů pome..
 • Diptyque - Menthe Verte Candle - vonná svíčka
  Bez daně: 1 033Kč 1 250Kč
  Světlá vůně, obohacená o extrémní svěžest s dotekem koření.  Hmotnost:190 g ..