Byredo Parfums

„Vždy mě fascinoval svět vůní, byl tak silně spojený s mými vzpomínkami. Prostřednictvím parfémů Byredo chci komunikovat moji osobní zkušenosti a chci tím tak přispět ke kolektivní paměti, která zachycuje místo a čas. Také věřím na moderní pojetí bez zpronevěření se tradičním technikám parfumerářství. Jednoduše chci přivést dohromady to nejlepší ze všeho nového a starého." Ben Gorham.

Z kompozic Byredo můžete zřetelně vyčíst zaměření se na  řemeslnou zručnost a na kvalitu. Tato ve Stockholmu založená značka spojila síly se světově proslulými "nosy" jako jsou Olivia Giacobetti, Jerome Epinette a Michel Almairac.

Zakladatel a kreativní ředitel značky Byredo Ben Gorham se narodil ve Švédsku, ale vyrůstal v Kanadě a USA. Absolvoval na Stockholm Art School se specializací na interiérový design. Bezpochyby se mu podařilo vyvinout velmi osobnitý  a unikátní přístup vytváření vůní. Angažoval ty nejlepší parfumeráře z oboru, tím se Baredo rychle vyšvihlo do pozice renomované značky mezi niche parfémy.

Niche vůně od Byredo, ovlivňované a inspirované Paříží, Itálií, Indií, Švédskem a Karibikem, jsou jako voňavá plavba kolem světa.

 

Řadit podle:
Show:
Zobrazit::
  • Byredo Parfums - Bal d´Afrique - EdP
    Bez daně: 163Kč 197Kč
    Tato teplá a romantická vůně založená na vetiveru byla inspirovaná Paříží dvacátých let a vlivem africké kultury, který se v tu dobou dostával do Francie. Směs pařížské extravagance a africké kultury vytvarovala unikátní parfém plný života. Intenzivní život a euforie je v Bal d´Afrique ilustrována p..
  • Byredo Parfums - Mojave Ghost - Edp
    Bez daně: 136Kč 165Kč
    Vůně pouště - interpetace od Byreda. Ghost Flower nebo také "Mohavea confertiflora"  - jak ji nazývají experti, je vzácná rostlina, která se vyskytuje pouze na poušti, daří se jí pouze v nejsužší půdě. Vlastně ani nevypadá příliš silně - je spíše jemmná a křehká. Tato rostlina je symbolem vy..