Byredo Parfums

„Vždy mě fascinoval svět vůní, byl tak silně spojený s mými vzpomínkami. Prostřednictvím parfémů Byredo chci komunikovat moji osobní zkušenosti a chci tím tak přispět ke kolektivní paměti, která zachycuje místo a čas. Také věřím na moderní pojetí bez zpronevěření se tradičním technikám parfumerářství. Jednoduše chci přivést dohromady to nejlepší ze všeho nového a starého." Ben Gorham.

Z kompozic Byredo můžete zřetelně vyčíst zaměření se na  řemeslnou zručnost a na kvalitu. Tato ve Stockholmu založená značka spojila síly se světově proslulými "nosy" jako jsou Olivia Giacobetti, Jerome Epinette a Michel Almairac.

Zakladatel a kreativní ředitel značky Byredo Ben Gorham se narodil ve Švédsku, ale vyrůstal v Kanadě a USA. Absolvoval na Stockholm Art School se specializací na interiérový design. Bezpochyby se mu podařilo vyvinout velmi osobnitý  a unikátní přístup vytváření vůní. Angažoval ty nejlepší parfumeráře z oboru, tím se Baredo rychle vyšvihlo do pozice renomované značky mezi niche parfémy.

Niche vůně od Byredo, ovlivňované a inspirované Paříží, Itálií, Indií, Švédskem a Karibikem, jsou jako voňavá plavba kolem světa.

 

Řadit podle:
Show:
Zobrazit::
 • Byredo Parfums - Accord Oud - EdP
  Bez daně: 2 314Kč 2 800Kč
  Tento parfém, stejně jako Oud Immortel, je vytvořen kolem oudu, specifického druhu dřeva, které bylo a je tradičně používáno pro obřady a parfumerářství. Svůj věhlas a kulturní a náboženský význam získalo oudové dřevo především na Bálném východě. Zmínky o něm lze najít třeba v jednom z nejstarš..
 • Byredo Parfums - Bal d´Afrique - EdP
  Bez daně: 2 438Kč 2 950Kč
  Tato teplá a romantická vůně založená na vetiveru byla inspirovaná Paříží dvacátých let a vlivem africké kultury, který se v tu dobou dostával do Francie. Směs pařížské extravagance a africké kultury vytvarovala unikátní parfém plný života. Intenzivní život a euforie je v Bal d´Afrique ilustrována p..
 • Byredo Parfums - Bal d´Afrique - krém na ruce
  Bez daně: 483Kč 690Kč 585Kč
  Hluboce hydratující krém na ruce s legendární vůní Bal d'Afrique. Tato teplá a romantická vůně založená na vetiveru byla inspirovaná Paříží dvacátých let a vlivem africké kultury, který se v tu dobou dostával do Francie. Směs pařížské extravagance a africké kultury vytvarovala unikátní parfém pln..
 • Byredo Parfums - Bal d´Afrique - vlasový parfém
  Bez daně: 1 149Kč 1 390Kč
  Nyní můžete svým vlasům poskytnou úžasnou vůni Bal d'Afrique – tak si můžete jemně obklopit svojí oblíbenou vůní po celý den. Tato teplá a romantická vůně založená na vetiveru byla inspirovaná Paříží dvacátých let a vlivem africké kultury, který se v tu dobou dostával do Francie. Směs pařížské extra..
 • Byredo Parfums - Blanche - EdP
  Bez daně: 2 438Kč 2 950Kč
  Bílá – věčný symbol pro čistotu a nevinnost – je tématem toho parfému od Byreda. Blanche se otevírá bílou růží, růžovým pepřem a aldehydem. Srdce obsahuje fialku, neroli, pivoňku a v základu se odhaluje světlé dřevo, santalové dřevo a mošus. „Idea parfému Blanche je, jak jméno napovídá, vyjá..
 • Byredo Parfums - Blanche - vlasový parfém
  Bez daně: 1 149Kč 1 390Kč
  Nyní můžete svým vlasům poskytnout úžasnou vůni Blanche – tak si můžete jemně obklopit svojí oblíbenou vůní po celý den. Bílá – věčný symbol pro čistotu a nevinnost – je tématem toho parfému od Byreda. Blanche se otevírá bílou růží, růžovým pepřem a aldehydem. Srdce obsahuje fialku, neroli, pivoň..
 • Byredo Parfums - Flowerhead - EdP
  Bez daně: 2 273Kč 2 750Kč
  Jako tanec květin na indické svatbě…Indická svatba je jako květinová exploze – květiny jsou výrazem vzájemného respektu a jako symbol spirituální ochrany jsou vyhazovány do vzduchu. Často se stane, že pár dostane víc květin, než může vůbec unést. Jasmín, tuberóza a růžové okvětní lístky symbolizují ..
 • Byredo Parfums - Gypsy Water - EdP
  Bez daně: 2 438Kč 2 950Kč
  V době, kdy žil Ben Gorham v Itálii, často sledoval cikány, jak perou své šaty na břehu řeky... Parfém Gypsy Water oslavuje cikánský styl života, založený na fascinaci bájemi a mýty. Vůně svěží země, hlubokých lesů a táborových ohňů ilustrují sen o svobodném životě v souznění s přírodou. Gypsy Wa..
 • Byredo Parfums - Gypsy Water - krém na ruce
  Bez daně: 570Kč 690Kč
  Tento jemný krém na ruce v sobě skrývá vůni vzrušujícího života cikánů. Zjemní a vyživí Vaše ruce a navíc Vás bude po celý den provázet úžasnou vůní Gypsy Water.   V době, kdy žil Ben Gorham v Itálii, často sledoval cikány, jak perou své šaty na břehu řeky... Parfém Gypsy Water ..
 • Byredo Parfums - Gypsy Water - vlasový parfém
  Bez daně: 1 149Kč 1 390Kč
  Nyní můžete svým vlasům poskytnout úžasnou vůni Gypsy Water - tak se můžete jemně obklopit svojí oblíbenou vůní po celý den. V době, kdy žil Ben Gorham v Itálii, často sledoval cikány, jak perou své šaty na břehu řeky... Parfém Gypsy Water oslavuje cikánský styl života, založený na fascinaci b..
 • Byredo Parfums - Inflorescence - EdP
  Bez daně: 2 438Kč 2 950Kč
  Aby oslavil začátek jara, to přirozené znovuzrození, na které všichni čekáme, představoval si Ben Gorham (zakladatel značky Byredo) divokou zahradu a květinovou vůni, která zahalí všechny smysly silou a krásou svých květů.  Výsledkem tohoto povzbuzujícího snění je vůně Inflorescence. Procház..
 • Byredo Parfums - La Tulipe - EdP
  Bez daně: 2 190Kč 2 650Kč
  La Tulipe je vůně vystavěná na myšlence tuplipánu - květině, která připomíná ranní svěžest v jarní zahradě. Je také jednou z prvních květin, která na jaře otvírá svá poupata. Tulipán se stal symbolem jarního znovuzrození. Vůně Vůně se otevírá svěžestí rebarbory a bramboříku. Tento buket doplňu..